Logo Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iłowie

Wycieczka Klubu Seniora i Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów ,, Iłowiacy,, do Łodzi.

 

      W słoneczną środę, 2 lipca 2025 roku, członkowie Klubu Seniora wspólnie ze Stowarzyszeniem Emerytów i Rencistów ,,Iłowiacy,,  wyruszyli na pełną wrażeń wycieczkę do Łodzi. Humory dopisywały już od samego rana, a pogoda sprzyjała zwiedzaniu i spacerom po mieście.  

    Pierwszym punktem programu była słynna ulica Piotrkowska – wizytówka Łodzi. Seniorzy przespacerowali się jej reprezentacyjnym deptakiem, podziwiając zabytkowe kamienice, ciekawe murale oraz pomniki znanych postaci kultury. Następnie uczestnicy zwiedzali okazały Pałac Poznańskich, nazywany często ,, Łódzkim Luwrem.” Wspaniałe wnętrza rezydencji i opowieści przewodnika pozwoliły przenieść się w czasy dawnej potęgi łódzkich fabrykantów.

      Kolejnym punktem wycieczki był urokliwy spacer fragmentem Szlaku Łodzi Bajkowej, na którym seniorzy spotkali postać ze znanej bajki – m.in. Misia Uszatka .Była to podróż pełna sentymentu i uśmiechu. Zwieńczeniem dnia było zwiedzanie nowoczesnego Orientarium ZOO Łódż – miejsca, które zachwyciło wszystkich swoją nowoczesnością i różnorodnością. Największe wrażenie zrobił przeszklony tunel z rekinami, a także wybieg słoni azjatyckich i egzotyczne pawilony z fauną Azji.

     Po pełnym emocji dniu uczestnicy udali się na wspólny obiad, dzieląc się wrażeniami i wspominając najciekawsze momenty wyjazdu.

Pełni radości, zadowoleni i z nowymi wspomnieniami – wrócili do domu z nadzieją na kolejne wspólne podróże.

Galeria zdjęć

1000019397 1000019398 1000019399 1000019400 1000019401 1000019402 1000019403 1000019404 1000019405 1000019406 1000019407 1000019408 1000019409 1000019410
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności